بهترین و برترین مطالب

پنجشنبه 1 بهمن 1388

تصویر هوایی خیابان ولی عصر، زیبایی آن را نمایان‌تر می‌کند

چهارشنبه 30 دی 1388

منبع : www.funpatogh.com                    بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

چهارشنبه 30 دی 1388

وقتی یکی از استخوان‌های شما بشکند دکتر احتمالا" خواهد گفت: «بزودی جوش خواهد خورد» البته کلمه جوش خوردن استخوان به معنی دوباره چسبیدن دو قطعه استخوان شکسته به یکدیگر است.
اگر بوسیله یک میکروسکپ به یک قطعه استخوان نگاه کنید، بافت های ریز زیادی را خواهید دید که شبیه حلقه‌های کاموا در یک پلیور بافتنی درهم بافته شده‌اند، ولی برخلاف کاموا این بافتها بسیار سفت و بادوام هستند و یک نوع بافت مشبکی را تشکیل می‌دهند که به استخوان استحکام زیادی میدهد در حالی که شما رشد می‌کنید این بافتهای استخوانی همانطور به تشکیل و تکثیر خود ادامه می‌دهند و استخوانهای شما را بزرگتر و بلندتر می‌کند.

وقتی که شما به حداکثر رشد خود رسیدید، تشکیل بافت‌های استخوانی آهسته‌تر میشود و دیگر استخوان‌هایتان بزرگتر نخواهد شد، ولی در مواقع لزوم آنها می‌توانند بافت مشبک جدیدی را تشکیل بدهند یعنی وقتی یک استخوان شکست، احتیاج به بافت مشبک جدیدی دارد تا دو قسمت جدا شده را نگهدارد بنابراین بافت‌های جدید به شکل صلیب و طولا" و عرضا" شروع به تشکیل شدند میکنند و بافت شکسته قدیمی را تعمیر و مرمت می‌نمایند و در نتیجه استخوان شکسته دوباره سالم و محکم می‌شود.

                                      منبع: www.funpatogh.com

چهارشنبه 30 دی 1388

برخی از توافق‌ها برای طلاق میان زوج‌های سابق، بسیار مضحک هستند. با هم نگاهی به تعدادی از آنها می‌اندازیم:

رکورد کم فروش‌ترین آلبوم
ماروین گایه، خواننده‌ فوق‌العاده‌ای بود، اما در حساب و کتاب شخصی‌اش دچار مشکل بود. او بسیار ولخرج بود و در نتیجه برای پرداخت صورت حسابهایش دچار مشکل می‌شد.
وی هنگامی‌که می‌خواست در سال 1977 از آنا گوردی طلاق بگیرد، نیز پولی برای هزینه‌های آن نداشت. در نتیجه وکیل گایه تلاش کرد که به توافق جدیدی دست‌یابند. قرار شد گایی یک آلبوم جدید بخواند و تمام درآمدهای آن به عنوان نفقه نصیب گوردی شود.
گایه به استودیو رفت تا آلبوم جدیدی به نام "بفرمایید عزیزم" را بخواند.اما گوردی شانس نیاورد! زیرا که منتقدان و شنوندگان از این آلبوم گایه که با موضوع طلاق بود، در آن زمان استقبال نکرند. این آلبوم که امروزه طرفداران بیشتری دارد، کم‌فروش‌ترین آلبوم این خواننده در درهه 70 میلادی بوده‌است.

نیمی‌از جایزه نوبل
شاید فکر کنید که برندگان جایزه نوبل، زیرک‌ترین مردم باشند. روبرت لوکاس، برنده جایزه نوبل اقتصادی سال 1995، را در نظر یگیرید. در قسمتی از توافق طلاقش در سال 1988، مقرر شده بود که اگر وی در آینده جایزه نوبل گرفت، نیمی‌از جایزه نقدی آن به همسر سابقش برسد. در نتیجه هنگامی‌که در سال 1995 این اتفاق افتاد، مجبور شد نیمی‌از مبلغ را به وی دهد.
به طور حتم لوکاس از این ضرر مالی بسیار برآشفته شد زیرا که مهلت این بند قرارداد تا آخر 1995 بود و اگر نوبل را سال 1996 گرفته بود، مجبور به تقسیم آن نمی‌شد.
اما لوکاس می‌تواند به این مطلب دلخوش باشد که وی تنها کسی نبوده که مجبور به چنین کاری شده‌است. تمام مبلغ جایزه آلبرت انیشتین در سال 1921 در رشته فیزیک به همسر سابقش میلوا ماریچ رسید!

منصفانه بود
زوج اهل کامبوج، مائون ساریم و وات ناوی به مدت 18 سال با هم زندگی کرده بودند که تصمیم گرفتند از هم جدا شوند. مرد، همسرش را به بی‌‌وفایی متهم می‌کرد، تصمیم گرفت که طبق تقسیم 50-50 تمام دارایی‌ها اقدام کند.
وی با کمک اقوامش، خانه 20 در 24 اینتچی‌اشان را تقسیم بر دو کردند. در حالی‌که نیمی‌که به همسرش رسیده بود، استوار مانده بود، شوهر قسمت خود را بازسازی کرد و تا زمان آماده شدن منزل، وسایلش را به خانه ولدینش منتقل کرد.

کلیه‌ام را پس بده
سال گذشته، دکتر ریچارد باتیستا در هنگام طلاق درخواست عجیبی کرد: وی کلیه‌ای که به همسر سابقش اهدا کرده بود را می‌خواست.
دکتر باتیستا در سال 2001 کلیه‌اش را به همسرش، داونیل، اهدا کرده بود و هنگامی‌که کار آنها به اختلاف خورد و در حال جدا شدن بودند، گفت که یا کلیه‌اش را پس بدهد یا در ازای آن 1.5 میلیون دلار بدهد!
در این زمینه دانش‌آموختگان رشته حقوق دو ایراد وارد کردند: 1- اهدای عضو از نظر قانونی یک هدیه محسوب می‌شود نه یک قرض 2- خارج کردن کلیه می‌توانست برای سلامت داونیل را با خطر جدی مواجه کند. دادگاه نیز این درخواست را رد کرد.

نویسنده‌ای که نگذاشت همسرسابقش از وی دور شود
ژرژ سیمنون، نویسنده پرکار بلژیکی، شرط عجیبی در طلاقش در سال 1949 با همسرش تیگی گذاشت. همسر سابقش نفقه بسیار زیادی گرفت که به قول خودش در حد یک مقام سطح بالای دولتی در آن زمان بود، اما وی مجاز نبود که منزلش در فاصله بیش از 6 مایلی سیمنون زندگی کند تا هر وقت نویسنده خواست، بتواند با فرزندانش ملاقات کند.

کاش پیتر زودتر طلاق گرفته بود
در سال 1980، پیتر سلرز در حال طلاق از همسر چهارمش، لین فردریک بود که ناگهان دچار حمله قلبی شد و در سن 54 سالگی فوت کرد.
این خبر بسیار بدی برای فرزندان سلرز بود زیرا که پدرشان فرصت نکرده بود که وصیت‌نامه را طبق شرایط جدید و سرد شدن روابطش با فردریک، بازنویسی کند. در نتیجه فردریک، 7.3 میلیون دلار از املاک و تمام حقوث مربوط به این کمدین و بازیگر مشهور به ارث رسید. در نقطه مقابل، به هر کدام از فرزندان مبلغ ناچیز 1213 دلار رسید!
شش ماه بعد، فردریک دوباره ازدواج کرد اما این پیوند نیز با روزنامه‌نگاری به نام دیوید فراست تنها یک سال بطول انجامید.

طلاق چارلز و دایانا
هنگامی‌که ولیعهد انگلیس چارلز می‌خواست در سال 1996 از دایانا طلاق بگیرد، عجیب‌ترین تقسیم دارایی‌ها انجام شد. به عنوان اولین مورد، بحث القاب سلطنتی بود. دیایانا از حق عنوان "والاحضرت" خلا شد. مساله‌ای که بی‌سابقه بود.
اما دایانا حق زندگی در کاخ گنینگستون، نگهداشتن جواهرات و اداره کاخ سنت جیمز، با اجازه از ملکه را همچنان حفظ کرد. علاوه بر این وی مبلغ 22.5 میلیون دلار نیز گرفت.
                                           منبع:
www.funpatogh.com

سه شنبه 29 دی 1388

حتماً تا به حال شما هم سكسكه كرده‌اید، سكسكه‌ای كه سبب خنده دوستانتان شده و با روش‌های مختلف سعی در قطع‌ كردن آن داشته‌اید اما آیا فكر كرده‌اید كه اگر سكسكه‌تان بند نمی‌آمد، چه اتفاقی برایتان می‌افتاد؟
 
چارلز آسبورن آمریكایی ركورد خنده‌دارترین بیمار دنیاست كه به مدت 68 سال سكسكه كرد. نمی‌دانیم 2 زن و 8 فرزندش چگونه او را تحمل می‌كردند. حتی دندان‌های مصنوعی‌اش را به خاطر سكسكه نمی‌توانست درست در دهانش قرار دهد. كسی نتوانست به او كمك كند تا اینكه اتفاقی، به زندگی عادی برگشت.
سكسكه‌ای كه بی‌اختیار می‌‌آید و شما را مجبور به گفتن «ببخشید» به مشتریان یا همكارانتان می‌كند.
بر اساس آمار، مردان و زنان به طور مساوی به سكسكه مبتلا می‌شوند البته سكسكه طولانی كه بیش از 48 ساعت طول می‌كشد در مردان شایع‌تر است.

 
*سكسكه‌ها قبل از تولد می‌آیند
سكسكه به دلیل انقباضات‌ ناخودآگاه‌ و مكرر عضله‌ دیافراگم در فرد به وجود می‌آید كه البته نگران‌كننده نیست اما هنگامی كه قطع نشود به عنوان یك بیماری محسوب شده و فرد را دچار نگرانی می‌كند.
معمولاً افرادی كه در شب پرخوری می‌كنند یا از نوشابه‌های گازدار استفاده می‌كنند به سكسكه دچار می‌شوند؛ در ضایعات مغزی، ضربه و تومورهای مغزی و یا به دنبال بی‌هوشی‌ها نیز امكان بروز سكسكه وجود دارد.
مهرداد یلداشخان، پزشك عمومی می‌گوید: سكسكه یا هیپكاپ پدیده طبیعی زودگذری است كه به علت تحریك عصب فرنیك یا تحریك دیافراگم به وجود می‌آید و البته تحریك دیافراگم نیز به وسیله این عصب تولید می‌شود.
وی می‌افزاید: سكسكه در بسیاری از موارد هیچگونه مشكلی را به وجود نمی‌آورد اما گاهی نیز علامت بیماری است و عصبی بودن فرد، اختلالات قلبی و بیماری‌های عفونی از علت‌هایی است كه سبب به وجود آمدن سكسكه می‌شود.
این پزشك عمومی ادامه می‌دهد: در بیماری‌های زخم معده، اثنی عشر و تورم‌های معده گاهی سكسكه تنها علامتی است كه وجود دارد و نشانه بروز این بیماری‌ها در فرد است.
پزشكان معتقدند، همه‌ افراد حتی‌ جنینی‌ كه‌ در رحم‌ مادر وجود دارد، ممكن‌ است‌ دچار سكسكه‌ شوند و مهم‌ترین علل به وجودآمدن سكسكه را خوردن‌ و آشامیدن‌ غذا یا نوشیدنی‌ داغ‌ یا مواد تحریك‌ كننده، ذات ‌الریه، مصرف مشروبات الكلی و برخی از داروها، اختلالات‌ معده‌، مری‌، روده‌ یا لوزالعمده، حاملگی، تحریك‌ مثانه، هپاتیت‌، گسترش‌ سرطان‌ از یك‌ قسمت‌ از بدن‌ به‌ كبد، سابقه‌ عمل‌ جراحی‌ اخیر به خصوص جراحی‌ روی‌ شكم‌، خنده شدید و عوامل عاطفی می‌دانند.
سیدجواد آرامی، روانشناس می‌گوید‌: در مجموع سكسكه را می‌توانیم یك بیماری جسمانی روانی در نظر بگیریم كه ممكن است هیجان شدید یا خوردن غذای بسیار داغ، شدت آن را افزایش دهد و بیشتر به تنفس بر می‌گردد كه موجب یك وقفه تنفسی در فرد می‌شود.
وی عنوان می‌كند: اگر بتوانیم آرامش را در فرد بیشتر و هیجانش را كنترل كنیم، سكسكه در فرد قطع می‌شود.
سكسكه كودك نیز به سبب ورود هوا به معده كودك، در هنگام شیرخوردن به وجود می‌آید و انبساط ناگهانی معده به خاطر حجم زیاد هوا، موجب انقباض دیافراگم شده و سكسكه را در پی دارد.
معمولاً سكسكه در نوزادان بسیار دیده می‌شود و احتمالا به سبب آن است كه پرده دیافراگم، هنوز به طور كامل رشد نكرده است و خوشبختانه این انقباضات، همراه درد نیست و مشكلی را برای نوزاد به وجود نمی‌آورد و سبب گریه‌اش نمی‌شود.
پزشكان معتقدند، در هنگام سكسكه كودك، تنها لازم است آرامش خود را حفظ كنید تا سكسكه برطرف شود و اگر طول كشید، كودك را چند دقیقه به شكم صاف بخوابانید.
 
* آب خنك بخورید فقط برای رفع سكسكه!
اگر چه تاكنون درمان‌هایی برای سكسكه ارائه شده است اما این روش‌ها همگی برای سكسكه‌های كوتاه مدت مفید است و سكسكه‌ طولانی‌ مدت‌ باید تحت‌ بررسی‌ پزشكی‌ قرار گیرد.
یلداشخان، پزشك عمومی بیان می‌كند: سكسكه اگر طول نكشد مسئله مهمی نیست اما اگر زیاد طول بكشد، حالت عصبی را برای شخص به وجود می‌آورد و در روان فرد تأثیرگذار است و منجر به مختل‌شدن در برخی كارها كه با مردم سر و كار بیشتری دارد مانند پزشكان و خبرنگاران یا كسانی كه مستقیم با مردم صحبت می كنند، می‌شود.
وی عنوان می‌كند: برای درمان سكسكه در گذشته كارهای معمولی مانند تحریك عصبی شدید را به طور ناخودآگاه در فرد به وجود می‌آوردند و یا توصیه به نوشیدن آب سرد جرعه‌جرعه می‌كردند كه میسر نیز واقع می‌شود.
این پزشك عمومی با اشاره به اینكه در مواردی كه سكسكه قطع نمی‌شود پزشك مجبور به تجویز دارو است، تصریح می‌كند: «فلوواربی تارها» نخستین تجویز پزشكان است و مرحله بعدی نیز تحریك «نازو فارن» است كه از راه بینی شیئی را وارد حلق می‌كنیم و تا زمانی تحریك می‌كنیم كه سكسكه قطع شود.
یلداشخان می‌گوید: در موارد دیگر سر شخص را وارد یك كیسه پلاستیكی می‌كنیم تا تنفس كند و این عمل موجب می‌شود گازكربنیكی كه فرد تنفس می‌كند 10 تا 15 درصد اضافه شود و در نهایت تحریك عصب «فرنیك» كم یا از بین برود.
وی ادامه می‌دهد: در موارد بسیار شدید از داروهای آرام‌بخش قوی مانند «پروماتزین‌ها» استفاده می‌شود و در مواردی كه در گذشته بوده است، جراحی روی عصب فرنیك انجام می‌دهند كه البته عوارضی را نیز به همراه دارد.
این پزشك عمومی اذعان می‌كند: گاهی تزریق «كرتن» نیز در برخی افراد سبب تولید سكسكه می‌شود اما در مجموع هر عاملی كه عصب فرنیك را به هر دلیلی تحریك كند مانند لقمه‌ای بزرگ را كه سفت نیز باشد نجویده و به زور قورت دهیم، سكسكه ایجاد می‌شود.
یلداشخان می‌افزاید: خوشبختانه در موارد بسیاری سكسكه خوش خیم است اما گاهی اوقات نیز كه طولانی می‌شود، بیمار عصبی و ناراحت شده و از كار و زندگی ساقط می‌شود.
در مورد عوامل سكسكه نیز سیدجواد آرامی می‌گوید: در هر بیماری جسمانی عوامل روانی نیز مخل هستند و هیچ بیماری جسمی نیست كه عوارض روانی نداشته باشد البته بیماری‌هایی كه پایه فیزیولوژیكی نداشته باشند بسیار كم هستند و در حقیقت بیماری‌های جسمی و بیماری‌های روانی بر روی یكدیگر تاثیرگذارند.
وی ادامه می‌دهد: در بیماری‌ سكسكه عوامل فیزیولوژیكی بسیاری موثرند اما بسیاری اوقات شروع سكسكه با یك اتفاق روانی مانند ترسیدن شروع می‌شود كه نمونه آن خانمی بود كه به سبب آمدن دزد در خانه‌اش دچار سكسكه شده بود و سكسكه‌اش قطع نمی‌شد.
وی می‌افزاید: هنگامی كه به یك بیماری جسمانی و روانی اهمیت زیادی داده شود آثار آن را نیز بیشتر می‌بینیم به عنوان نمونه كسی كه دارای فشارخون است اگر یك موضوع موجب شود كه توجه بیشتری به ضربان قلبش داشته باشد این موضوع سبب می‌شود تپش قلب شخص نیز بالاتر رود.
آرامی بیان می‌كند: سكسكه با نگه‌داشتن چندلحظه‌ای تنفس از بین می‌رود اما به سبب اینكه فرد گاهی از به وجود آمدن آن می‌ترسد و كنجكاوی می‌كند كه چرا سكسكه به وجود آمده چه دلیلی داشته است، اینگونه تفكرات سبب می‌شود شدت آن افزایش پیدا كند.
وی اضافه می‌كند: در حال حاضر در طب نوین سعی می‌كنند اختلالات روحی را حتی برای بیماران سرطانی با ارائه خدمات روانشناختی درمان كنند.
 
*سكسكه خنده‌دار است و زیادش...
همان سكسكه‌ای كه خنده‌دارترین بیماری دنیا بود اگر از حد بگذرد، آزاردهنده می‌شود و شاید هم اعصاب خرد كن ترین بیماری شود.
اگر سكسكه را نتوانسیم با ترسیدن و شوك‌های عصبی و روش‌ مادربزرگ‌ها درمان كنیم، شاید عوامل دست به دست هم داده‌اند تا ركورد دار خنده‌دارترین بیماری دنیا شویم.

 • تعداد صفحات :18
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  


آخرین پست ها


نویسندگانآمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

اَبر برچسبها


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic