دربخش فارسی پایگاه اینترنتی کنفدراسیون فوتبال آسیا، درباره سرمربی تیم ملی ایران نوشت: سیدافشین قطبی در نوزدهم بهمن 1342 در شیراز به دنیا آمد. او در زمان تحصیل در دانشگاه یو سی ال ای لس آنجلس بازیکن این تیم بود.
 این پایگاه افزود: افشین قطبی در بازی‌های جام جهانی 1998 مشاور سرمربی تیم ملی آمریکا بود که با ایران در یک گروه قرار داشت و از سال 2001 همراه با گاس هیدینگ سرمربی تیم ملی کره جنوبی برای آماده کردن تیم این کشور برای جام جهانی 2002 ویدئو آنالیزور و دستیار هیدینگ شد.
در بخش دیگری از این نوشته آمده است: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعداز جام جهانی به باشگاه سوان سامسونگ پیوست و سال 2006 در جمع دستیاران ادووکات مربی کره جنوبی قرار گرفت و یک سال بعد وقتی پیم وربیک مربی کره جنوبی شد او سمت کمک مربیگری تیم را برعهده گرفت.
این مقاله افزوده است: قطبی در سال 1388 برای هدایت تیم فوتبال پرسپولیس تهران به ایران بازگشت و توانست در نخستین سال حضورش در فوتبال ایران، پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران برساند.
AFC همچنین نوشته است: افشین قطبی اردیبهشت امسال سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شدو در 3بازی باقیمانده انتخابی جام جهانی نتوانست ایران را به آفریقای جنوبی برساند و قرارشد مربی ایران تا پایان جام ملت های آسیا بماند و پس از آن به طور داوطلبانه از سمت خود کناره گیری کند.
سیدافشین قطبی به عنوان مربی با باشگاه شیمیزو اس پالس ژاپن قرارداد امضاکرده است و بعد از جام ملت ها کارش را در جی لیگ ژاپن آغاز خواهد کرد.


بزرگترین مرکز مد در ایران
وحیدوب ، درج آگهی رایگان